SİPARİŞ-SÖZLEŞME ÖN BİLGİLENDİRME

Alıcı (6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında “Tüketici”), Web Sitesi üzerinden satın aldığı Mal/Hizmet’in kendisine ya da kendisince belirlenen üçüncü kişiye tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçeye bağlı olmaksızın ve cezai şart ödemeksizin siparişten veya Sözleşme’den cayma hakkına sahiptir. Alıcı, Sözleşme’nin kurulmasından Mal/Hizmetin kendisine ya da kendisince belirlenen üçüncü kişiye teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir.  Alıcı bu hakkını Web Sitesi’nde yer alan iletişim formu üzerinden veya elektronik posta yoluyla yazılı açık bir bildirimde bulunarak kullanabilir. 

Aşağıda sayılı hallerde Alıcı’nın cayma hakkı bulunmamaktadır: 

 1. Alıcı’nın kendi talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürün ve malların teslimine ilişkin sözleşmelerde (Alıcı’nın talebi ile mevcut Ürün/Hizmet üzerinde değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle Alıcı’nın talep ve ihtiyaçlarına göre özel hale getirilenler de dahil olmak üzere)
 2. Ambalaj, bant, mühür, paket, fiyat ve beden gibi Mal/Hizmet’e ilişkin sair bilgilerin yer aldığı herhangi bir suretle iliştirilmiş etiket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan cayma hakkı ile iadesi sağlık ve hijyen sebebi ile uygun olmayanların teslimine ilişkin Sözleşmelerde 
 3. Alıcı onayı ile cayma hakkı süresi içinde ifasına başlanan hizmetler ve
 4. Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile Alıcı'nın ticari/mesleki amaçla satın alma yaptığı haller.

Alıcı yukarıda yazılı kapsam dışında bırakılan haller dışında cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde Ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı veya faturası, mevcutsa Mal/Hizmet’in sertifikası, kılıfı ve eğer gönderilmişse promosyon ürünler ve Mal/Hizmet’e iliştirilen etiket birlikte (etiket Mal/Hizmet’e iliştirilmiş olarak gönderildiğinden, aynı şekilde iadesi gerekmektedir) ile birlikte eksiksiz, hasarsız olarak Satıcı’ya iade etmediği takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği sorumlu olacaktır. Buna göre, cayma tarihine kadarki süreçte Mal/Hizmet’in kullanım talimatlarına, teknik özelliklerine ve işleyişine uygun bir şekilde kullanılmamasından ötürü değişiklik veya bozulma olursa Alıcı cayma hakkını kaybedebilir; Satıcı tarafından cayma hakkının kabul edildiği hallerde, iade edilecek Mal/Hizmet bedelinden değişiklik / bozulma kadar indirim yapılır.

Alıcı’nın süresi içerisinde cayma hakkını kullanması halinde, Mal/Hizmet’in azami on (10) gün içerisinde, Satıcı'nın yukarıdaki adresine gönderilmesi zorunludur. Yukarıda da belirtildiği üzere Alıcı, iade işleminde Mal/Hizmet’in kutusu, ambalajı, Mal/Hizmet’e iliştirilen etiketi, varsa standart aksesuarları, kullanım kılavuzu, promosyon ve sair şeylerle birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Alıcı, iade edeceği Mal/Hizmet’i Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği takdirde iadeye ilişkin kargo ücreti Satıcı’ya aittir. Anlaşmalı kargo şirketi, ön bilgilendirme formunda Alıcı’ya bildirilecektir. Alıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo firması ile Ürünler’i iade etmesi halinde iadeye ilişkin kargo ücreti ve Mal/Hizmet’in taşınması esnasında uğrayabileceği hasarlardan Satıcı sorumlu tutulmayacaktır. 

Alıcı, fatura aslını göndermemesi halinde Ürünlerin KDV tutarı ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilemez. Tüzel kişiler adına düzenlenen sipariş iadelerinde, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. 

Yukarıdaki belirtilen yükümlülüklerin Alıcı tarafından yerine getirilmesi şartıyla, cayma bildiriminin Satıcı'ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, Mal/Hizmet bedeli ve varsa Mal/Hizmet’in Alıcı'ya teslim masrafları Alıcı'ya, Mal/Hizmet’i satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilecektir (Satıcı tarafından belirlenen kargo firması ile gönderilmesi şartı ile, aksi halde iadeye ilişkin kargo bedeli Alıcı tarafından ödenecektir.). Diğer bir ifadeyle, Mal/Hizmet’in bedeli kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla ödenmişse Alıcı’nın banka hesabına iade edilecektir. 

Cayma hakkı kullanılabilen Mal/Hizmet’lerde mutat kullanım dışında Alıcı’dan kaynaklı olarak meydana gelen değişiklik ve bozulmalar ya da değer kaybı söz konusu ise Tüketici’nin değerdeki bu azalmayı veya malın değerini Satıcı’ya teslim edecektir. 

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Alıcı cayma hakkını kaybeder. 

Cayma hakkının kullanılmak istenmesi halinde ürünün iade edileceği adres ve iletişim  bilgileri şöyledir:

Satıcı: Deri Sarayı Dericilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

Adres: 

Tel:

Mersis No:

Detayları Firmamızla imzalayacağınız Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde verilmekte olan bir kısım hususlarla ilgili olarak aşağıdaki bilgileri sizinle paylaşmak isteriz:

 • www.blacknoble.com uzantılı Web Sitemiz ve/veya mobil uygulamamız üzerinden vereceğiniz siparişlere ilişkin olarak tarafımızla paylaştığınız bilgilerde bir yanlışlık olması halinde sistem üzerinden size uyarı verilecektir. Hatanın sistemde fark edilmeden işlemlere devam edilmesi ve tamamlanması halinde durumu fark ettiğinizde müşteri hizmetlerimiz ile …….. nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz. 
 • Teslimat adresinizde anlaşmalı çalıştığımız kargo firmasının şubesinin olmaması halinde Mal/Hizmet’i sizlere bildireceğimiz yakın bir şubeden teslim almanız gerekmektedir. 
 • Bulunduğunuz sayfada tarafınızla ödeme bilgileri ve ödeme seçenekleri paylaşılmıştır. Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onayladığınız anda verdiğiniz ödeme bilgilerine göre ödeme eş zamanlı olarak gerçekleştirilecektir. 
 • Web Sitemizi veya mobil uygulamamızı kullanarak oluşturduğunuz siparişe ilişkin olarak tarafımızla paylaştığınız tüm kişisel verileriniz tarafımızca korunmakta olup, bu kapsamda detaylı bilgiye …………….. linkinden erişim sağlayabilirsiniz. 
 • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri kapsamında Alıcı’nın tüketici olması halinde geçerlidir. Web sitesi üzerinden alınan Mal/Hizmetler’in mesleki ve/veya ticari bir amaç ile satın alınması halinde işbu Sözleşme Taraflar arasında geçerli olmayacaktır. 

Siparişi onayladığınız bu işbu Sipariş Sözleşme Ön Bilgilendirme ve Diğer Ön Bilgilendirmeler ile Mesafeli Satış Sözleşmesi tarafınızca bildirilen e-posta adresine gönderilecek olup, tarafımızca da ilgili mevzuat hükümleri gereği 3 (üç) yıl süresince saklanacaktır. 

SİPARİŞ-SÖZLEŞME DİĞER ÖN BİLGİLENDİRMELER

1. SATICI:

SATICI

Unvan

:

Deri Sarayı Dericilik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 

Adres

:

Kazlıçeşme Mahallesi Beşkardeşler 3 Sokak No:16 İç Kapı No: 1 Zeytinburnu İstanbul 

Mersis No

:

 

Telefon

:

 

Faks

:

 

E-Posta

:

 

Alıcı’nın iade halinde Mal/Hizmet’i Satıcı’ya ulaştıracağı kargo şirketi

:

………………

Web Sitemiz www.blacknoble.com uzantılı web sitemiz (“Web Sitesi”) veya mobil uygulamamız üzerinden satın almakta olduğunu Mal/Hizmet’in Alıcı sıfatıyla tarafınızca alınmasına ilişkin olarak işbu ön bilgilendirme formu ile detaylar verilmekte olup, Alıcı’nın ilgili mevzuat hükümleri gereği Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni onaylaması gerekmektedir. 

İşbu Bilgilendirme ve Mesafeli Satış Sözleşmesi, Web Sitemiz tarafından oluşturup kayıt altında tutulmaktadır. Web Sitemize üye olmanız halinde “Hesabım” bölümünden ilgili bilgilendirme ve sözleşmeye erişim sağlama seçeneğiniz bulunmaktadır.  Ayrıca tarafımızca üç sene süreyle saklanacaktır. 

2. MAL VE HİZMETE İLİŞKİN HUSUSLAR

Sipariş konusu Mal/Hizmet’e ilişkin detaylar, teslimat bilgileri ve ödeme bilgileri aşağıda bulunmaktadır:

Ürün Açıklaması

 

Adet

Birim Fiyatı (TL)

Ara Toplam

(KDV Dahil)

Siyah Deri Ceket [123456] [M] - Nitelikleri

:

 

 

 

 

:

 

 

 

 

:

 

 

 

Kargo Bedeli

:

 

 

 

Kampanya ve İndirim Bedeli

:

 

 

 

Toplam

:

-

-

…… TL

Teslim Alacak Kişi

:

…………..

Teslimat Adresi

:

 

Telefon

:

 

E-Posta

:

 

Teslim Şekli

:

 

Fatura Adresi

:

 

Sipariş Tarihi

:

Ödeme Yöntemi:

Ödeme Yöntemi

:

Kredi Kartı – Banka Havalesi veya EFT – Kapıda Kredi Kartı ile veya Kapıda Nakit Tahsilat

Banka

:

 

Taksit Sayısı

:

3. CAYMA HAKKI VE CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Alıcı, Web Sitesi üzerinden satın aldığı Mal/Hizmet’in kendisine ya da kendisince belirlenen üçüncü kişiye tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçeye bağlı olmaksızın ve cezai şart ödemeksizin bu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden cayma hakkına sahiptir. Alıcı, Sözleşme’nin kurulmasından Mal/Hizmetin kendisine ya da kendisince belirlenen üçüncü kişiye teslimine kadar olan süre içerisinde de cayma hakkını kullanabilir.  Alıcı bu hakkını Web Sitesi’nde yer alan iletişim formu üzerinden veya elektronik posta yoluyla yazılı açık bir bildirimde bulunarak kullanabilir. Ancak, ilgili mevzuat hükümleri kapsamında aşağıda sayılı hallerde Alıcı’nın cayma hakkı bulunmamaktadır: 

 1. Alıcı’nın kendi talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürün ve malların teslimine ilişkin sözleşmelerde (Alıcı’nın talebi ile mevcut Ürün/Hizmet üzerinde değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle Alıcı’nın talep ve ihtiyaçlarına göre özel hale getirilenler de dahil olmak üzere)
 2. Ambalaj, bant, mühür, paket, fiyat ve beden gibi Mal/Hizmet’e ilişkin sair bilgilerin yer aldığı herhangi bir suretle iliştirilmiş etiket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan cayma hakkı ile iadesi sağlık ve hijyen sebebi ile uygun olmayanların teslimine ilişkin Sözleşmelerde 
 3. ALICI onayı ile cayma hakkı süresi içinde ifasına başlanan hizmetler ve
 4. Genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile ALICI'nın ticari/mesleki amaçla satın alma yaptığı haller.

Alıcı yukarıda yazılı kapsam dışında bırakılan haller dışında cayma hakkını kullanması halinde, cayma süresi içinde Ürünleri işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı veya faturası, mevcutsa Mal/Hizmet’in sertifikası, kılıfı ve eğer gönderilmişse promosyon ürünler ve Mal/Hizmet’e iliştirilen etiket birlikte (etiket Mal/Hizmet’e iliştirilmiş olarak gönderildiğinden, aynı şekilde iadesi gerekmektedir) ile birlikte eksiksiz, hasarsız olarak Satıcı’ya iade etmediği takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği sorumlu olacaktır. Buna göre, cayma tarihine kadarki süreçte Mal/Hizmet’in kullanım talimatlarına, teknik özelliklerine ve işleyişine uygun bir şekilde kullanılmamasından ötürü değişiklik veya bozulma olursa Alıcı cayma hakkını kaybedebilir; Satıcı tarafından cayma hakkının kabul edildiği hallerde, iade edilecek Mal/Hizmet bedelinden değişiklik / bozulma kadar indirim yapılır.

Alıcı’nın süresi içerisinde cayma hakkını kullanması halinde, Mal/Hizmet’in azami on (10) gün içerisinde, Satıcı'nın yukarıdaki adresine gönderilmesi zorunludur. Yukarıda da belirtildiği üzere Alıcı, iade işleminde Mal/Hizmet’in kutusu, ambalajı, Mal/Hizmet’e iliştirilen etiketi, varsa standart aksesuarları, kullanım kılavuzu, promosyon ve sair şeylerle birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Alıcı, iade edeceği Mal/Hizmet’i Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi ile gönderdiği takdirde iadeye ilişkin kargo ücreti Satıcı’ya aittir. Anlaşmalı kargo şirketi, ön bilgilendirme formunda Alıcı’ya bildirilecektir. Alıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo firması ile Ürünler’i iade etmesi halinde iadeye ilişkin kargo ücreti ve Mal/Hizmet’in taşınması esnasında uğrayabileceği hasarlardan Satıcı sorumlu tutulmayacaktır. 

Alıcı, fatura aslını göndermemesi halinde Ürünlerin KDV tutarı ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilemez. Tüzel kişiler adına düzenlenen sipariş iadelerinde, iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir. 

Yukarıdaki belirtilen yükümlülüklerin Alıcı tarafından yerine getirilmesi şartıyla, cayma bildiriminin Satıcı'ya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, Mal/Hizmet bedeli ve varsa Mal/Hizmet’in Alıcı'ya teslim masrafları Alıcı'ya, Mal/Hizmet’i satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde iade edilecektir (Satıcı tarafından belirlenen kargo firması ile gönderilmesi şartı ile, aksi halde iadeye ilişkin kargo bedeli Alıcı tarafından ödenecektir.). Diğer bir ifadeyle, Mal/Hizmet’in bedeli kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla ödenmişse Alıcı’nın banka hesabına iade edilecektir. 

Cayma hakkı kullanılabilen Mal/Hizmet’lerde mutat kullanım dışında Alıcı’dan kaynaklı olarak meydana gelen değişiklik ve bozulmalar ya da değer kaybı söz konusu ise Tüketici’nin değerdeki bu azalmayı veya malın değerini Satıcı’ya teslim edecektir. 

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Alıcı cayma hakkını kaybeder. 

Cayma hakkının kullanılmak istenmesi halinde ürünün iade edileceği adres ve iletişim bilgileri yukarıda yazılı Satıcı’ya ilişkin verilen bilgilerdir. 

4. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Tarafınız’ın talep, şikayet ve isteklerinin dostane şekilde çözülmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması önceliğimiz olup, bu şekilde çözümlenemeyen ihtilaflarda Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nce belirlenen ve ilan edilen parasal sınırlara göre Alıcı’nın Mal/Hizmet’i satın aldığı veya yerleşim yerinin bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir. 

5. KİŞİSEL VERİLER VE GİZLİLİK

Web Sitesi’nde Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası metninde, ticari elektronik iletişimler ile ilgili kural ve şartlara detaylı şekilde yer verilmiş olup, Web Sitesi’ni kullandığınız durumlarda mevzuata uygun olarak belirlenen bu kural ve politikalar tarafınız açısından da bağlayıcı ve geçerli olacağı için ……………….. adresinden bu politika ve kuralları okumanızı önemle hatırlatırız.   

6. BİLDİRİMLER

Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma mevzuatta öngörülen yasal istisnalar ayrı kalmak kaydıyla e-mail üzerinden yapılacaktır. 

İlgili kutucuğu seçerek onay vermeniz halinde, Sipariş-Sözleşme Ön Bilgilendirme ve Diğer Ön Bilgilendirmeler, Mesafeli Satış Sözleşme’nin ayrılmaz bir parçasını oluşturacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR