Süet Deri Nedir ?

SÜET DERİ NEDİR? SÜET DERİ NASIL YAPILIR?

SÜET DERİ NEDİR?
Süet deri, eşsiz hissi ve dokusu ile diğer deriler arasında öne çıkıyor. Alt kısmı uyuklanmış ve yumuşaktır. Kumaşın şekerlemesini doku yüzeyine getirerek yapılabilir.
Süet, Elvis'in bize düşündürdüğünün aksine doğal olarak mavi renkte gelmez. Ancak bakış açısı, kalitesi ve dokusu açısından değerlidir.


SÜET DERİ NASIL YAPILIR?

Süet aslında derideki yüzeyden en uzak kısım olan bir çeşit bölünmüş deridir. Çoğunlukla koyunlardan, aynı zamanda geyik, keçi ve buzağıdan yapılır. Daha kalın postuna rağmen, kıvrımlı doku yerine benzer bir dokuya ancak daha tüylüdür. İçindeki en derin katman, ince ve kabarık bir malzeme ortaya çıkarmak için kesilir. Teknik olarak kesilmesi gerekmez, ancak değilse, süetten yapılmış ürünler için seçilmeyen daha kalın, daha az esnek bir deriye neden olabilir.


SUEDE NASIL BAKIYORSUNUZ?

Süetin rengini bozabilecek suya oldukça duyarlı olduğunu zaten bilmelisiniz. İşte süet deri ürününüzün bakımı için uygun bazı yöntemler.
Ürününüzün hasar görmesini önlemek için bir dolgu macunu kullanabilirsiniz. Yeni bir görünüm için bir süet fırçası ve hatta temiz ve kuru bir diş fırçası kullanılabilir. Başka bir yöntem, ıslak lekeyi çıkarmak için yardımcı olan talk pudrası kullanmaktır, ancak kurutulmuş leke için biraz beyaz sirke kullanmanız gerekir. Son olarak, ürününüzü kuru temizleyicilerin bakımında da bırakabilirsiniz.

Etiketler: Shearling, Jacket, Leather, Fashion
Haziran 10, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR